Dzień kropki na lekcji angielskiego

Książka na dzień kropki
Dzień kropki z Ambrożym Kleksem

Kodowanie na dzień kropki
Przy okazji takiego dnia jak dzień kropki, warto również przećwiczyć kodowanie. Mam na myśli tutaj proste kodowanie kropek. Stworzyłam kartę pracy, w której dzieci mają do rozkodowania kropki. Zadanie jest proste, należy narysować w każdym kwadracie kropki o odpowiednim kolorze i wyglądzie. Może być to np. mała czerwona kropka albo duża zielona. Trzeba to jednak rozkodować. Wszystko działa na zasadzie szachownicy lub osi współrzędnych. Po lewej zostały podane kolory, zaś u góry rodzaje lub ilość kropek. Karta pracy jest w dwóch wersjach łatwiejszej z obrazkami oraz trudniejszej z napisami.

Kropka AR
Na koniec technologia, którą moi stali czytelnicy znają już nie od dziś. Mianowicie chodzi o technologię AR, która pozwala nam na rozszerzanie rzeczywistości. Więcej o tym, na czym polega technologia AR i jak bawić się nią za darmo znajdziecie w tym artykule.
Dzisiaj w temacie dnia kropki, czy dot day. Każde dziecko może samodzielnie pokolorować swoją kropkę, a następnie nauczyciel „ożywia” wszystkie kropki za pomocą technologii AR. Jak zwykle polecam do tego aplikację Quiver, chyba już powinni mi zacząć za to płacić 😛